Ściągawki z malinami

Wszyscy wiemy, że maliny to pyszne owoce, ale niewiele osób zdaje sobie sprawę, że maliny są świetnym źródłem wartości odżywczych i stanowią element naszej codziennej diety.

Maliny są również znane jako czerwone owoce, które zawierają dużą ilość przeciwutleniaczy, witaminy C, błonnika, żelaza i manganu. Maliny są bogate w przeciwutleniacze ze względu na obecność polifenoli. Polifenole to rodzaj antyoksydantów, które pomagają w walce z rakiem i chronią organizm przed wolnymi rodnikami.

Według badań nie ma żadnych skutków ubocznych malin, ponieważ nie zawierają one cukru i są bardzo bezpieczne. Najlepszą rzeczą w malinach jest to, że są one dostępne w wielu różnych rozmiarach i kolorach.

Oto kilka powodów, dla których powinieneś włączyć maliny do swojej codziennej diety:

Zapobiega chorobom

Najlepszą rzeczą w malinach jest to, że są one bogate w przeciwutleniacze, które pomagają zapobiegać wielu chorobom.

Pomagają w walce z rakiem

Antyoksydanty pomagają w walce z wolnymi rodnikami, a także pomagają zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka.

Pomoc w utracie wagi

Powszechnie uważa się, że maliny są bogate w przeciwutleniacze, które pomagają schudnąć. Istnieje badanie, które zostało przeprowadzone na ludziach i zaobserwowano, że badani, którzy jedli maliny, stracili na wadze.

Wysoka zawartość błonnika

Błonnik pomaga regulować poziom cholesterolu, a także pomaga w walce z zaparciami.

Zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy

Cukrzyca to przewlekła choroba, która może prowadzić do kilku innych problemów. Ważne jest więc, aby pilnować poziomu glukozy we krwi.

Wnioski:

Maliny są jednym z najzdrowszych pokarmów, które można włączyć do swojej diety. Jeśli jesteś regularnym użytkownikiem malin to staraj się spożywać coraz więcej malin w swojej codziennej diecie.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*