30-minutowy plan treningowy

30 minut treningu to idealny czas dla początkujących, ponieważ jest wystarczający, aby zakończyć trening. Jeśli jesteś początkującym w fitnessie, to powinieneś zacząć od kilku łatwych ćwiczeń, które mogą sprawić, że będziesz sprawny w ograniczonym czasie.

Oto kilka skutecznych 30-minutowych planów treningowych:

Zacznij od rozgrzewki

Dobra rozgrzewka pomoże Ci utrzymać równowagę, a także sprawi, że trening będzie efektywny. Dobrym pomysłem jest wykonanie kilku ćwiczeń rozciągających przez 1 do 2 minut przed rozpoczęciem treningu.

Ćwiczenie przez 30 minut

30 minut to minimalny czas, który możesz poświęcić na całą sesję treningową. Nie musisz wykonywać żadnego skomplikowanego treningu, wystarczy kombinacja prostych i łatwych ćwiczeń, które spełnią swoje zadanie.

Ćwicz przez 30 minut każdego dnia

Jeśli jesteś osobą zajętą to nie możesz wykonać całego 30 minutowego treningu, ale możesz wykonać kilka ćwiczeń przez 10 minut w ciągu dnia.

Wykonuj ćwiczenia na rdzeń

Core to główna część ciała, która działa jako podstawa naszego całego ciała. Więc jeśli chcesz stać się fit to musisz włączyć ćwiczenia core do swojej codziennej rutyny treningowej. Oto najlepsze 5 ćwiczeń rdzeniowych dla początkujących:

1. Squats

2. Push-ups

3. Podciągnięcia

4. Wypady boczne

5. Plank

Zacznij od prostych ćwiczeń, takich jak przysiady i pompki.

Nie pomijaj ćwiczeń na rdzeń

Twoje ciało potrzebuje pracy rdzenia dla utrzymania sprawności. Możesz pominąć pracę rdzenia, jeśli jesteś zajętą osobą, ale musisz włączyć ją do swojej rutyny.

Wnioski:

Jest to bardzo prosty 30 min plan treningowy, który pomoże Ci rozpocząć nowy reżim fitness. Możesz śledzić ten plan dla poprawy ogólnego stanu zdrowia.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*