Jak zrobić galaretkę z siemienia lnianego

Nasiona lnu to nasiona rośliny lnu, która jest jednym z najstarszych zbóż w historii. Siemię lniane jest źródłem białka, błonnika i minerałów i jest wykorzystywane do różnych celów, takich jak żywność, medycyna, a nawet produkty kosmetyczne.

Galaretka z siemienia lnianego jest doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3. Jest również doskonałym źródłem witaminy B1, witaminy C, fosforu, magnezu, żelaza, potasu, cynku i miedzi. Z nasionami lnu wiąże się szereg korzyści zdrowotnych, dlatego koniecznie powinniśmy włączyć je do naszej diety.

Czym jest galaretka z siemienia lnianego?

Jest to bardzo popularny składnik dla osób, które chcą spożywać siemię lniane, ponieważ ma podobną konsystencję jak żelatyna. Powstaje z siemienia lnianego oraz wody i może być stosowana jako suplement diety. Stosuje się ją również jako pomoc w gotowaniu.

Korzyści zdrowotne płynące z galaretki z siemienia lnianego

Jest to bardzo odżywczy produkt, który nadaje się dla osób chcących uzyskać zdrowie i schudnąć. Może być spożywany jako przekąska lub na śniadanie. Polecana jest również osobom, które cierpią na problemy z sercem.

Galaretka z siemienia lnianego zawiera dużą ilość antyoksydantów, błonnika i minerałów, ma właściwości przeciwzapalne i obniżające poziom cholesterolu. Można ją stosować w sosach sałatkowych i smoothies.

Przygotowanie galaretki z siemienia lnianego

Pierwszym etapem robienia galaretki z siemienia lnianego jest moczenie nasion lnu w wodzie przez 12 do 24 godzin. Po tym czasie można odcedzić namoczone nasiona, aby uzyskać płyn. Można również użyć blendera, aby zmiksować siemię lniane na drobny proszek.

Po tym, trzeba dodać wodę do proszku i wymieszać. Możesz również dodać sól do wody i dobrze wymieszać. Pozwól mieszance gotować się przez około 5 minut. Po tym czasie, niech ostygnie do temperatury pokojowej.

Do mieszanki możesz dodać inne składniki, takie jak sok z cytryny, syrop klonowy lub miód. Konsystencja galaretki z siemienia lnianego jest podobna do cienkiej pasty.

Wnioski:

Galaretka z siemienia lnianego to bardzo pożywny i pyszny produkt. Jest bogata w składniki odżywcze i może być spożywana jako przekąska lub jako śniadanie. Posiada również właściwości przeciwzapalne i obniżające poziom cholesterolu.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*