5 skutecznych ćwiczeń wzmacniających mięśnie ud

Czy wiesz jak duży nacisk wywierają nasze uda w ciągu dnia? Spędzamy cały nasz czas siedząc przed komputerem, prowadząc samochód lub jeżdżąc na rowerze, a nawet pracując przy biurku. Nacisk jest duży i można go łatwo zmniejszyć za pomocą kilku prostych ćwiczeń.

Jeśli masz jakiekolwiek problemy z mięśniami ud, to musisz podjąć pewne środki zapobiegawcze, aby wzmocnić mięśnie ud. Oto lista 5 najlepszych skutecznych ćwiczeń, które sprawią, że Twoje uda będą silne i potężne.

Squats

Jest to najprostsze i najbardziej skuteczne ćwiczenie, które zwiększy siłę i ton mięśni ud. Nie potrzebujesz żadnego sprzętu do tego ćwiczenia, wystarczy, że usiądziesz na podłodze lub w dowolnym innym miejscu.

Zacznij od wygodnej pozycji, ponieważ spędzisz tu trochę czasu. Trzymając kolana lekko zgięte, staraj się trzymać sztangę w dłoniach i podnosić ją do góry. Staraj się trzymać sztangę jak najwyżej, plecy muszą być proste i nie zapomnij trzymać sztangi blisko bioder. Będziesz mógł poczuć spalanie w swoich quadach, łydkach, ścięgnach, pośladkach, rdzeniu i ramionach.

Wykonanie tego ćwiczenia po raz pierwszy będzie nieco trudne, ale jeśli będziesz ćwiczyć je prawidłowo przez tydzień, zaczniesz odczuwać różnicę.

Wyciskanie na ławce

Wyciskanie na ławce jest najczęstszym ćwiczeniem, które wykonuje się dla wzmocnienia górnej części ciała. Jeśli nie robiłeś jeszcze wyciskania na ławce to musisz zacząć od tego ćwiczenia, ponieważ jest ono najłatwiejsze. Nie musisz kupować żadnego drogiego sprzętu, możesz je łatwo wykonać używając krzesła.

Najpierw musisz położyć ręce na oparciu krzesła i podnieść je tak mocno, jak tylko możesz. Upewnij się, że trzymasz drążek tak wysoko, jak to możliwe.

Jeśli masz problem z ramionami, to lepiej wykonywać to ćwiczenie powoli.

Podnoszenie łydek

Jeśli przez kilka tygodni wykonywałeś przysiady i wyciskanie na ławce, to nadszedł czas na zmianę rutyny. Teraz nadszedł czas, aby dodać podnoszenia łydek w swojej rutynie treningowej. Jeśli chcesz, aby Twoje nogi były silniejsze i stonowane, to podnoszenie łydek będzie najlepszą opcją dla Ciebie.

Zacznij od maszyny do rozciągania nóg i podczas wykonywania tego ćwiczenia skup się na swoich łydkach. Staraj się wykonać jak najwięcej powtórzeń, jak tylko możesz.

Wnioski:

Podsumowując, są to najlepsze ćwiczenia na wzmocnienie mięśni ud. Te ćwiczenia nie tylko sprawią, że twoje mięśnie ud będą silne, ale także pomogą ci zredukować tłuszcz z twojego ciała. Tak więc, jeśli jesteś zmęczony niezdrowym stylem życia i chcesz zmienić swoje życie, to te ćwiczenia pomogą ci pozbyć się tego leniwego i niezdrowego stylu życia.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*