5 najlepszych ćwiczeń rozciągających dla początkujących

Kiedy zaczynasz praktykować jogę lub jakikolwiek inny trening fitness, pierwszą rzeczą, która cię uderza jest to, że zajmuje to dużo czasu. Musisz zrobić wszystko od pierwszego kroku, a efekt końcowy jest taki, że nie widzisz żadnej poprawy w swoim ciele.

Dzieje się tak dlatego, że zacząłeś od złego podejścia. Aby uzyskać to, co najlepsze w swoim ciele, musisz zacząć od doskonałej postawy i prawidłowego oddychania. Kiedy zaczniesz od tych dwóch rzeczy, będziesz miał lepsze wyniki.

Ale, to nie znaczy, że powinieneś robić rozciąganie bez odpowiednich wskazówek. Oto 5 najlepszych ćwiczeń rozciągających dla początkujących.

Quadruped

Kiedy zaczniesz od tego, zaczniesz od podstaw. Celem wykonywania tego ćwiczenia jest rozciągnięcie bioder i ud. Zacznij od położenia się na plecach i uniesienia nóg w kierunku sufitu. Teraz zegnij kolana i trzymaj je dotykając podłogi. Teraz podnieś lewą nogę i rozciągnij ją w kierunku prawej.

Trzymaj głowę i ramiona prosto i staraj się dotknąć prawych palców. W podobny sposób utrzymuj lewą stopę i prawe ramię dotykające się wzajemnie. Musisz to ćwiczyć, aż uzyskasz pożądany efekt.

Deska boczna

Jeśli czujesz, że nie masz wystarczająco dużo czasu na poprzednie ćwiczenie, to jest to najlepszy sposób na rozciąganie. Zacznij od leżenia na boku i trzymaj ręce i stopy w powietrzu. Teraz powoli przesuwaj swoje ciało w kierunku podłogi.

Trzymaj ciało i ramiona prosto i rozciągaj ciało od biodra do barku. Możesz również unieść swoje ciało i sprawić, by było prostopadłe do podłogi.

Rozciąganie czworogłowych na stojąco

To najprostszy sposób na rozciąganie mięśni czworogłowych. Możesz użyć krzesła lub dowolnej innej rzeczy. Zacznij od stanięcia na krześle. Teraz ugnij prawe kolano i umieść stopę na siedzeniu. Trzymaj plecy prosto i staraj się podnieść swoje ciało.

Teraz będziesz w pozycji do rozciągania prawego mięśnia czworogłowego. Musisz to ćwiczyć, aż uzyskasz pożądany efekt.

Rozciąganie łydek

Do rozciągania łydek możesz wykorzystać krzesło lub ręcznik. Usiądź na krześle i umieść stopę na ręczniku. Trzymaj drugą nogę prosto i spróbuj ją podnieść.

Jest to najprostszy sposób na rozciągnięcie mięśni łydek. Musisz powtarzać to ćwiczenie 3 do 4 razy dziennie.

Wnioski:

Mam nadzieję, że te ćwiczenia rozciągające pomogą Ci poprawić kondycję Twojego ciała. Zacznij więc je praktykować i stań się silną i elastyczną osobą.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*