5 Korzyści z siemienia lnianego, których nie znałeś

Nasiona lnu są jednym z najbardziej korzystnych nasion, które można dodać do swojej diety, ponieważ mają wysoki poziom kwasów tłuszczowych omega-3, białka, błonnika i minerałów. Mają unikalny zapach, który odróżnia je od innych nasion.

Istnieją pewne korzyści zdrowotne, których możesz nie być świadomy. Nasiona lnu są używane od wieków, ale prawdopodobnie nie wiesz dlaczego. Oto 5 najlepszych korzyści z siemienia lnianego, których nie wiedziałeś.

1. Siemię lniane ma wysoką zawartość błonnika

Nasiona lnu zawierają około 12 procent dziennego zalecanego spożycia błonnika. Zawartość błonnika w nasionach lnu jest większa niż w większości rodzajów zbóż, owoców i warzyw. Wysoka zawartość błonnika jest przydatna do utrzymania pełnych.

2. Nasiona lnu mają właściwości przeciwzapalne

Nasiona lnu mają wysoką zawartość białka i błonnika. Pomaga obniżyć stan zapalny w układzie pokarmowym, zwłaszcza w połączeniu z witaminą E.

3. Nasiona lnu mogą obniżyć poziom cholesterolu

Nasiona lnu mają wysoką zawartość kwasu linolenowego, który obniża poziom cholesterolu. Poprawia również wchłanianie wapnia i innych składników odżywczych.

4. Siemię lniane jest antyoksydantem

Nasiona lnu są bogate w witaminę E i selen. Te antyoksydanty są pomocne w walce z wolnymi rodnikami, które powodują uszkodzenia komórek.

5. Siemię lniane jest naturalnym środkiem przeczyszczającym

Nasiona lnu są stosowane jako naturalny środek przeczyszczający, który może pomóc w łagodzeniu zaparć. Może również pomóc w poprawie układu trawiennego.

Wnioski:

Tak więc, nasiona lnu są jednym z najlepszych źródeł błonnika pokarmowego, białka i kwasów tłuszczowych omega-3. Jest również dobre dla Twojego serca i układu pokarmowego. Pomoże Ci schudnąć i utrzymać zdrowie.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*